Uczelnia pozbędzie się bacówki na Jamnej?

Z podtarnowskiego krajobrazu wkrótce może zniknąć bacówka w Jamnej – jedno z ulubionych miejsc odpoczynku na skrzyżowaniu kilku szlaków turystycznych w regionie. Obiektu chce pozbyć się Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Powód? Bacówka jest nierentowna. Uniwersytet, który prowadzi placówkę od 1996 roku, zwrócił się najpierw do gminy Zakliczyn z propozycją przekazania jej budynku, który pełni funkcję ośrodka wypoczynkowego. Paweł Chwał, Gazeta Krakowska www.gazetakrakowska.pl

Teraz poinformował samorząd, że jednocześnie rozważa możliwość odsprzedania go w prywatne ręce. – Sytuacja zmienia się dynamicznie, dlatego czekamy na ostateczną decyzję, co dalej planuje uniwersytet – mówi Janusz Krzyżak, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Zakliczyn. Gdyby to gmina przejęła ośrodek, to najprawdopodobniej sama również zdecydowałaby o jego sprzedaży lub wydzierżawieniu.

– Bacówka wymaga remontu. Jej bieżące utrzymanie również wiązałoby się z wydatkami. Czy warto w to wchodzić w sytuacji, kiedy mieszkańcy wysuwają mnóstwo oczekiwań pod adresem gminy? To radni musieliby zdecydować o tym, czy lepiej wyłożyć pieniądze na bacówkę – dla prestiżu, czy przeznaczyć je na przykład na remont konkretnej drogi – dodaje Janusz Krzyżak.

Czytaj więcej: www.gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *