Gródek oblegany przez turystów

Półmetek wakacji za nami. Trzeba przyznać, że pogoda rozpieszcza nas bardzo w tym roku. W Małopolsce notujemy rekordowe upały (35 stopni Celsiusza w cieniu), nie inaczej jest nad Jeziorem Rożnowskim. Woda jest czysta i „grzana” – ludzie dawno nie pamiętają tak ciepłej wody. W każdy weekend Gródek nad Dunajcem przeżywa oblężenie, a plaża w Gródku wygląda jak „mrowisko”. Na weekend zjeżdżają się turyści z okolicznych miejscowości, bardzo wiele jest również osób z Nowego Sącza i Krakowa. O czym powinieneś pamiętać chcąc zaznać ochłody właśnie na plaży w Gródku? Rozmawiamy z Piotrem Jankowskim – właścicielem Ośrodka Barbara.


– Ile kosztuje wstęp na plażę w Gródku nad Dunajcem?
Piotr Jankowski: – Wjazd samochodem na plażę w Gródku kosztuje 10 zł. Wejście osoby dorosłej 3 zł, dzieci 2 zł. Plaża jest na bieżąco sprzątana, grabiona, nawieźliśmy piasku, więc zejście do wody jest bardzo dobre. Posiadamy również plac dla dzieci.

– W jaki sposób zorganizowany jest rejs statkiem po jeziorze?
P.J.: – Na rejs statkiem można zapisać się w jadłodajni Barbara. Są to rejsy z Gródka na Zaporę do Rożnowa. Tam statek się zatrzymuje i turysta może pozwiedzać okolicę. Potem wraca do Gródka nad Dunajcem. Odpływa średnio co dwie godziny z Gródka o godzinie: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00. Natomiast z Rożnowa odpływa o 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, 19:00. Koszt rejsu to 18 zł od osoby, dzieci w wieku od 3 do 12 lat płacą 12 zł, natomiast dzieci do 3 lat przejazd mają gratis.

– Jakie atrakcje może Pan polecić wczasowiczom?
P.J.: – Na weekend przede wszystkim imprezy, zapraszam do klubu Alibaba w którym są dyskoteki, w Barbarze także prowadzimy imprezy, karaoke.

– Na plaży w Gródku jest bezpiecznie?
P.J.: – Kąpielisko jest wydzielone i strzeżone przez ratowników.

– Plaża w Gródku pęka w szwach.
P.J.: – Rzeczywiście zwłaszcza w weekendy jest dosyć dużo osób. Jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Zwłaszcza w okres wakacyjny jest dla nas ważny.


Fot. www.barbara-grodek.pl

– Jak Pan sądzi, czy strefa ciszy powinna być zniesiona? Wiele osób chciałoby dopłynąć na obiad do Ośrodka Barbara lub pójść do sklepu.
P.J.: – Nie jestem za tym, aby strefę ciszy znieść. Natomiast był taki pomysł by wydzielić bojami drogę od strony Koszarki do Gródka, aby właściciele sprzętu motorowodnego mogli wpłynąć do sklepu czy pójść na obiad. My na pewno też na tym byśmy skorzystali. W tamtym, jak i w tym roku wnosiłem prośbę do Starostwa, aby coś takiego umożliwić. Niestety większość osób w Starostwie była na nie. Dużo by pomogły podpisy mieszkańców. Na pewno nie chcielibyśmy skuterów wokół plaży, na której i w wodzie przebywa parę tysięcy osób. Motorówki byłyby mile widziane oraz łodzie z silnikami spalinowymi.

– Jak ocenia Pan nowoczesne domki (Słoneczny Gródek), które są w sąsiedztwie?
P.J.: – Bardzo pozytywnie. Dobrze, że ktoś inwestuje nad jeziorem. Domki są do wykupienia na własność, więc nie każdy może sobie na nie pozwolić. Kiedy całość budowy zostanie już skończona, to może będzie jeszcze większe zainteresowanie.

– Dużo rowerków podpływa do Małpiej Wyspy, która jest rezerwatem.
P.J.: – Rzeczywiście nie wolno wchodzić na Małpią Wyspę, za wejście na nią są mandaty. Swego czasu był taki pomysł, aby organizować wycieczki na tę wyspę. Miało to tak wyglądać, iż podpływano by statkiem do pomostu, następnie można by pójść szlakiem w górę. Na górze miał być zrobiony punkt obserwacyjny z którego można by było podziwiać widoki. Niestety pomysł upadł, nie było na to zezwolenia.

– Nasi czytelnicy pytali, czy jest możliwość zarezerwować miejsca na plaży.
P.J.: – Nie, nie ma rezerwacji.

Zapraszamy Was serdecznie na plażę do Gródka. Jest to przede wszystkim bezpieczny wypoczynek, pod okiem ratownika. Zaplecze gastronomiczne jest również bardzo dobre – jadłodajnia Barbara oferuje smaczne obiady (cena drugiego dania od 15 do 18 zł). Bezpośrednio na plaży można również zakupić zimne napoje, lody czy piwo.

Wywiad przeprowadził i materiał opracował Dawid Jawor.

Źródło fot. www.barbara-grodek.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *